top of page

ZAJĘCIA GRUPOWE DLA DZIECI

Alpaki to przyjazne i bardzo łagodne zwierzęta, przebywanie z nimi korzystnie wpływa na samopoczucie i rozwój  najmłodszych. Ich runo jest hipoalergiczne dlatego każde dziecko może przebywać w otoczeniu alpak. Nasze zwierzęta są przystosowane do pracy z dziećmi i odpowiednio zsocjalizowane, tym samym bardzo bezpieczne. Przedstawiamy ofertę zajęć dla grup przedszkolnych oraz szkolnych, podczas których zostanie przybliżony dzieciom świat alpak. Grupa w zależności od wybranego programu, spędza na farmie od 1,5h do 4h. Polecamy łączenie pakietów. Przyjmujemy grupy liczące do 100 osób.
Dysponujemy prawdziwym namiotem tipi, który jest dla dzieci dodatkową atrakcją, placem zabaw ponad to drewnianą wiatą nad strefą warsztatową, oraz zadbanym i ogrodzonym, dużym terenem zielonym. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody. Program  zawsze dostosowujemy do wieku uczestników i ich potrzeb. Zapraszamy do Wieliszewa!

WIZYTA W ALPAKARNI 

Podczas wizyty w alpakarni dzieci uczą się jakimi zwierzętami są alpaki, jak zachowują się w swoim środowisku, obserwują ich zachowania, obcują z nimi, mogą je głaskać, dotykać przytulać i karmić specjalnie przygotowanymi smaczkami oraz co najważniejsze- czynnie uczestniczą w naszych codziennych rytuałach, poznając prawdziwe życie na farmie.  Dowiadują się jak wygląda opieka nad  tymi zwierzętami.
Celem spotkania jest przede wszystkim zaciekawienie dzieci otaczającą je naturą, nauka szacunku i wrażliwości do żywych stworzeń. Obcowanie z alpakami pomaga także nieśmiałym i wycofanym z natury dzieciom nabrać pewności siebie i otworzyć się na otaczający je świat, działa na nie motywująco, kształtuje kompetencje komunikacyjne. W programie uwzględnione są warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy tworzą swoje własne pamiątki. Dzieci kończą spotkanie szczęśliwe, wyciszone, uśmiechnięte i zawsze chcą wrócić:)

Czas trwania: 1,5 godziny

45zł/ dziecko 

35zł/ dzieci do 3 rż
 

ALPAKARNIA + WARSZTATY Z GLINĄ

Zajęcia z gliną rozwijają zmysł dotyku, kreatywność i zdolności manualne u dzieci, kształtując tym samym min. poczucie estetyki. Są też ciekawym urozmaiceniem czasu spędzanego na łonie natury, która staje się wraz z biegającymi dookoła alpakami bardzo inspirującym i terapeutycznym elementem.
Dzieci podczas warsztatów poznają czym jest glina, jakie daje możliwości oraz jak wygląda cały proces tworzenia. Dowiadują się także jak powstaje ceramika. Zajęcia odbywają się przy dużych stołach tuż obok domku i wybiegu dla zwierząt, przez co dzieci cały czas są w bliskim otoczeniu alpak. Powstałe prace dzieci pakują do kartoników i zabierają do domu. Jest to opcja dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, program dostosowany jest do uczestników i ich możliwości.

Czas trwania: 2,5h

60 zł/ dziecko

PIKNIK Z OGNISKIEM

Ta propozycja jest skierowana do każdej grupy zorganizowanej, niezależnie od wieku uczestników.  Dzieci biorą udział w pikniku na ogrodzonym terenie, w spacerze edukacyjnym dookoła farmy, pieką kiełbaski, słuchają opowieści o alpakach i innych zwierzętach zamieszkujących to miejsce. Mają także możliwość karmienia i głaskania zwierząt przez  cały pobyt.. Spotkanie może zostać wydłużone o warsztaty gliniane. 

Czas trwania: 2h

55zł/ dziecko

OPCJE DODATKOWE

- Rozpalenie ogniska i pieczenie kiełbasek (kiełbaski mięsne/wege, pieczywo, sosy, woda, herbata)

15 zł/ osoba

- Pakiet zdrowych przekąsek na czas pobytu (sezonowe owoce, ekologiczne ciasteczka, napój), wodę zawsze mamy dla dzieci bez limitu

20 zł/ dziecko

- Pamiątkowe zdjęcie grupowe z alpakami, w ramie+ wersja elektroniczna

50zł/ 1 sztuka

- Drewniany magnes 

7zł/ sztuka

- Warsztaty ruchowe/ taneczne/ sportowe na naszym terenie zielonym

600zł/ grupa. Przy grupie liczącej ponad 50 osób, warsztaty są w cenie pakietu.

bottom of page